Naga MarketsPKN Orlen ustanowił program emisji euroobligacji EMTN o wart. do 5 mld euroPKN Orlen ustanowił program emisji średnioterminowych euroobligacji (program EMTN) umożliwiający emisje euroobligacji do wartości 5 mld euro lub równowartości tej kwoty w innych walutach, podała spółka. Pierwsza emisja euroobligacji w ramach Programu planowana jest “w najbliższym czasie”.

PKN Orlen ustanowił program emisji średnioterminowych euroobligacji

Jednocześnie Centralny Bank Irlandii zatwierdził prospekt emisyjny dla programu EMTN. Na podstawie programu EMTN spółka będzie mogła dokonywać wielokrotnych emisji euroobligacji, w wielu transzach i walutach, o różnej strukturze odsetkowej i terminach zapadalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W ramach programu EMTN łączna wartość nominalna wyemitowanych i niewykupionych euroobligacji w żadnym czasie nie przekroczy kwoty 5 mld euro lub równowartości tej kwoty w innych walutach. Program EMTN otrzymał oceny ratingowe na poziomie Baa2 od agencji Moody’s Investors Service oraz BBB- od agencji Fitch Ratings” – czytamy w komunikacie.

W celu umożliwienia wyemitowania euroobligacji jako tzw. obligacji zielonych lub zrównoważonych spółka opracowała zasady zielonego/zrównoważonego finansowania (Green Finance Framework). Spółka określiła w nich cele zielonego finansowania, na które przeznaczane będą środki z emisji euroobligacji.

“W najbliższym czasie spółka planuje pierwszą emisję euroobligacji w ramach Programu EMTN. Spółka będzie ubiegać się o dopuszczenie poszczególnych serii euroobligacji do obrotu na rynku regulowanym Euronext Dublin, Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. lub innego podmiotu” – podsumowano.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here