Naga MarketsPKN Orlen testuje tegoroczną linię trendu Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,54%. Akcje drożały o 1,96 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 80,26 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,02% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 79,18 zł.

Już 16% spadku

Notowania Orlenu od połowy października tracą już około 16%. Poprzednia tak duża korekta miała miejsce latem i zakończyła się ponad 18% spadkiem kursu. Wydaje się więc, że niebawem cena powinna odbić. Szansa techniczna pojawia się już teraz, gdyż kurs testuje linię trendu wzrostowego, a od początku roku mamy czytelny układ coraz wyższych dołków.pkn orlen 23.11.2021
Notowania PKN Orlen 23.11.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przedłuża się kwestia fuzji

Komisja Europejska wydłużyła termin na realizację przez PKN Orlen środków zaradczych w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Grupą Lotos do 14 stycznia 2022 r., podał koncern.

“Nowy termin na realizację środków zaradczych został wyznaczony na 14 stycznia 2022 roku i wynika z konieczności sfinalizowania procesu negocjacyjnego z partnerami, z którymi prowadzone są rozmowy dotyczące wdrożenia środków zaradczych oraz umożliwienia partnerom przeprowadzenia ścieżki decyzyjnej” – czytamy w komunikacie. W związku z tym formalne zakończenie procesu fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos nastąpi zgodnie z harmonogramem w I półroczu 2022 r.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here