Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas czwartkowej sesji o około 3,52%. Akcje drożały o 3,08 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 91,82 zł. Jest wynik wpisujący się w odbicie na szerokim rynku i wzrosty o 0,89% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do ostatnich sesji. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 90,48 zł. Była to pierwsza wzrostowa sesja od dłuższego czasu i jedna z mocniejszych od początku roku, odkąd spółka traci już blisko 25%.


Akcje PKN Orlen – kolejna korekta czy mocniejsze odbicie?

Spoglądając na wykres dzienny mamy wprawdzie spadki rozpoczęte wraz z nastaniem nowego roku. Z drugiej strony, warto zwrócić uwagę, że aktualnie wyznaczony dołek jest już trzecim, który wypada na wyższym poziomie. W tym roku podobne odbicia jak obecnie mieliśmy już w pod koniec lutego i na początku kwietnia. Miały one zbliżony zasięg. Wydaje się, że jeżeli udałoby się trwale wybić okolic 93 zł, może dojść do większych wzrostów. Być może nie byłyby one tak wielkie jak dwa ostatnie impulsy ale okolice 100 zł mogą być realne do osiągnięcia.

wykres akcji pkn orlen 17.05.2019
Kurs akcji PKN Orlen 17.05.2019, źródło: xStation 5

Nie tylko paliwo czyli inwestycje i nowe koncepty

Wczoraj spółka informowała o stanie punktów Stop Cafe na swoich stacjach. Na koniec marca było ich już 388 w formacie O!Shop. Spółka co roku uruchamia od 140 do 160 nowych obiektów. Co ciekawe, spółka nie zajmuje się już tylko paliwami, gdyż udział produktów pozapaliwowych w całkowitej marży na stacjach Orlen sięga już 30% i cały czas rośnie.

Spółka inwestuje także na Słowacji, gdzie w tym roku otworzy 10 stacji paliw pod marką Benzina. W tym roku spółka uruchomi także 5 stacji w koncepcie Orlen Drive, który na razie jest programem pilotażowym. Pomysł zakłada budowę stacji w taki sposób, aby kierowca był w stanie bez wysiadania z pojazdu zatankować samochód oraz zakupić produkty gastronomiczne.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here