Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,28%. Akcje taniały o 0,24 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 83,62 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,02% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 84,30 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła około 30% wcześniejszej wyceny.


Blisko domknięcia luki spadkowej

Ostatnie sesje przynoszą powolny wzrost notowań. Nie jest to jednak typowy ruch trendowy, gdyż na tle nagłego załamania kursu, jest to raczej mało znacząca reakcja korekcyjna. Oczywiście, wciąż są szanse, że cena nie będzie dalej spadać, jednak oceniając po dotychczasowym odbiciu to jest ono mało imponujące. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że, na razie broni się wsparcie w rejonie 80 zł oparte m.in. o minima z 2018 roku. Ostatnie sesje pokazują nawet zainicjowanie obicia od tego poziomu. Końcówka roku i okres świąteczny nie powinien służyć większym ruchom ceny, dlatego wydaje się, że w najbliższym czasie spółka powinna powoli odrabiać straty. Najbliższym celem jest więc domknięcie luki spadkowej, która powstała po ogłoszeniu wezwania na akcje Energii. Informacja to została słabo przyjęta przez obawy o inwestycje w branżę górniczą, co zostało szybko zdementowane. Wydaje się, że teraz rynki będą oczekiwać na informacje z Komisji Europejskiej w sprawie fuzji z Lotosem.

pkn orlen 19.12.2019
Notowania PKN Orlen 19.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka rozważa inwestycję w uwodornianie olejów

Wczoraj spółka poinformowała o tym, że rozważa plany budowy w Płocku instalacji HVO czyli instalacji uwodornienia olejów roślinnych i wdrożenie technologii uwodornienia oleju rzepakowego, oleju posmażalniczego lub ich mieszanki. Produkt końcowy będzie stosowany jako dodatek do oleju napędowego lub paliwa lotniczego JET. Ułatwi to spółce realizację Narodowego Celu Wskaźnikowego, a tym samym spełnienie unijnych wymogów w zakresie zwiększania udziału biokomponentów w paliwach. Wydajność instalacji HVO może wynieść około 300 tys. ton uwodornionego oleju rocznie. PKN Orlen kupił licencję i projekt bazowy od firmy Axens.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here