Naga MarketsPKN Orlen rozważa ekspansję na wielu rynkach, nie tylko w RumuniiWarszawa, 24.11.2021 (ISBnews) – PKN Orlen “patrzy koncepcyjnie” pod kątem akwizycji na wiele kierunków, nie tylko na Rumunię, ale żadna decyzja nie zapadła i nie są prowadzone żadne badania, poinformował prezes Daniel Obajtek.

“Patrzymy koncepcyjnie na wiele kierunków, bo koncern, który tego nie robi się nie rozwija, ale w żadnym wypadku nie potwierdzę, że to jest tylko Rumunia” – powiedział Obajtek podczas konferencji prasowej, odnosząc się do doniesień medialnych, że PKN Orlen prowadzi badanie due diligence rumuńskiego Rompetrolu, właściciela dwóch rafinerii i sieci stacji paliw.“W Rumunii mamy rynek bitumenów, to rynek położony blisko naszych rafinerii, ale nie zapadły żadne decyzje i nie są prowadzone żadne badania” – zapewnił.

Zaznaczył jednocześnie, że PKN Orlen chce zwiększyć udział zagranicznych stacji paliw w sieci Orlen z obecnych 35% do 40%.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here