Naga MarketsKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,04%. Akcje drożały o 0,54 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 53,34 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 52,48 zł. W sumie trwająca od początku roku przecena pochłonęła ponad 50% wcześniejszej wyceny.


Słabnie dynamika korekty

Ubiegły tydzień przyniósł wyhamowanie pierwszej fali odbicia po potężnej przecenie związanej z wybuchem epidemii. Cena przez długi okres czasu nie specjalnie odchodziła od okolic 50 zł. Patrząc na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że istotny najbliższy opór mamy przy 60 zł. Patrząc także na strukturę trendu spadkowego, który trwa od października 2017 roku, po tak dużym impulsie spadkowym jak obecnie, należałaby się większa korekta. Wszystko jednak w rękach zagranicy i największych giełd. To nastroje na tych rynkach wyznaczą kierunek. Wydaje się też, że rządy i banki centralne zrobiły naprawdę sporo i teraz inwestorom pozostaje już tylko czekać na wyhamowanie epidemii, co pomoże wyznaczyć trwały dołek tegorocznej bessy.

pkn orlen 31.03.2020
Notowania PKN Orlen 31.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne opakowania płynu do dezynfekcji

PKN Orlen rozpoczął na swoich stacjach dystrybucję płynu do dezynfekcji rąk w opakowaniach 1-litrowych. Cena detaliczna płynu w opakowaniu 1 litr to 15 zł, a na stacjach PKN Orlen wprowadzony został limit jednego opakowania na klienta. Kilka dni temu prezes Orlenu zapowiadał podczas briefingu w Jedliczu, gdzie spółka Orlen Oil produkuje płyn do dezynfekcji, że w marcu koncern wyprodukuje ok. 2,5 mln l płynu, a w kwietniu już ok. 4,5 mln l. W pierwszej kolejności produkowane były opakowania 5-litrowe, następnie 1-litrowe, a w przyszłym tygodniu być może ruszy także produkcja opakowań 0,5-litrowych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here