Naga MarketsPKN Orlen rośnie o 10%. To już koniec trendu spadkowego? Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 9,92%. Akcje drożały o 3,86 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 42,88 zł. Jest to świetny wynik na tle zyskującego wczoraj 5,15 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 42,77 zł. W sumie trwające od początku czerwca spadki pochłonęły już około 50% wcześniejszej wyceny.

Powrót do minimów z marca

Początek tygodnia przynosi odreagowania na szerokim rynku po załamaniu notowań w ubiegłym tygodniu. Rynek wycenił w ten sposób wpływ nowych obostrzeń sanitarnych na gospodarkę. W tym tygodniu kursy akcji zależne są najbardziej od amerykańskiej polityki. Nadal jednak panuje słaby sentyment do spółek naftowych, podobnie jak i na rynku ropy. Wydaje się, że dopóki globalne nastroje się nie poprawią, Orlen może nadal tracić. Obecny ruch atakuje właśnie minima z okresu wybuchu pandemii czyli 42-43 zł. Dopiero wybicie tych okolic może być pierwszym krokiem do zmiany trendu.

Te artykuły również Cię zainteresują

pkn orlen 4.11.2020
Notowania PKN Orlen 4.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Współpraca ze startupami

PKN Orlen wybrał startup Veturai w ramach otwartego konkursu realizowanego w ramach Programu Govtech Polska, podał koncern. Do konkursu zgłosiło się ponad 100 uczestników, ponad 50 podmiotów przygotowało ofertę z propozycją odpowiedzi na wyzwanie PKN Orlen. PKN Orlen stawia m.in. na współpracę z polskimi startupami. Jej celem jest pozyskanie nowych, innowacyjnych technologii.

Dzięki podpisaniu umowy w ramach programu GovTech, koncern wykorzysta sztuczną inteligencję AI oraz wizję komputerową w celu opracowania funkcjonalności, która pozwoli na uproszczenie i zautomatyzowanie dotychczasowego sposobu identyfikacji tankowanych pojazdów, podkreślono. W celu zwiększenia wygody użytkowników aplikacji mFlota, PKN Orlen podpisał umowę ze startupem Veturai, specjalizującym się we wdrażaniu rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję AI oraz wizję komputerową.

W ramach nawiązanej współpracy firma będzie odpowiedzialna za przeprowadzenie pilotażu i wdrożenie mechanizmu automatycznej identyfikacji pojazdu wspierającego istniejący system obsługi transakcji poprzez aplikację mFlota. Opracowywana funkcjonalność pozwoli na uproszczenie i zautomatyzowanie dotychczasowego sposobu weryfikacji tankowanych pojazdów. System opierać się będzie na skanowaniu specjalnie zaprojektowanych znaczników holograficznych umieszczonych na szybie pojazdów, które w połączeniu z modelem samouczących się algorytmów zweryfikują cechy pojazdów przypisanych do kart flotowych, podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here