Naga MarketsPKN Orlen przejmuje Polska Press. Akcje spółki testują poziom 60 złPKN Orlen poinformował o rozszerzeniu działalności w obszarze mediowym. Akwizycja Polska Press – jednej z największych grup wydawniczych w Polsce w połączeniu z wykorzystaniem kompetencji i potencjału agencji mediowej Sigma Bis oraz spółki Ruch ma umożliwi Koncernowi stworzenie elastycznej, spersonalizowanej i kompleksowej oferty, która znacząco poprawi satysfakcję klientów.

  • Spółka chce wzmocnić sprzedaż detaliczną
  • Przejęcie Polska Press otworzy drzwi do pozyskania nowych klientów
  • Akcje PKN Orlen najwyżej od lipca br.

PKN Orlen poszerza obszar działalności

Jak informuje Orlen, transakcja wpisuje się w strategiczne plany spółki w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group, Koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 milionów użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Konsekwentnie poszerzamy obszary naszej działalności. Na bazie Sigma Bis zbudowaliśmy od podstaw profesjonalną agencję mediową, która sukcesywnie zdobywa nowych klientów, w tym komercyjnych. Przejęliśmy spółkę Ruch, co ułatwi nam wejście na rynek nowych punktów sprzedaży i rozwój usług e-commerce. Z kolei dostęp do 17,4 milionów użytkowników portali zarządzanych przez Polska Press, skutecznie wzmocni sprzedaż całej Grupy ORLEN, zoptymalizuje koszty marketingowe i umożliwi dalszą rozbudowę narzędzi big data. Podejmujemy działania, które wpisują się w nową strategię PKN ORLEN do 2030 r. i będą efektywnie wspierać dynamiczny rozwój sieci detalicznej – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN, zgodnie ze strategią do 2030 r., będzie rozwijał sprzedaż detaliczną poprzez rozwój nowoczesnych kanałów komunikacji, ekspansję sieci punktów odbioru paczek, digitalizację formatów sprzedaży oraz budowę platformy e-commerce w oparciu o sieć RUCH. Pozyskanie Polska Press wpisuje się w założenia tej strategii w szczególności w zakresie budowy zintegrowanej platformy usług cyfrowych w oparciu o bazę klientów. Działania te mają się przyczynić do wzmocnienia relacji z klientami i przełożyć na zwiększenie zysków osiąganych przez koncern.

Grupa medialna Polska Press w 2019 r. osiągnęła przychody na poziomie ponad 398,4 mln zł i posiada 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych oraz blisko 120 tygodników lokalnych. Portfolio Grupy to także 500 witryn online, co czyni ją liderem polskiego internetu w kategorii informacje i publicystyka oraz niekwestionowanym liderem w kategorii informacje lokalne i regionalne.

Akcje PKN Orlen pod poziomem 60 zł

Notowania akcji PKN Orlen na wykresie dziennym pokonały w tym miesiącu 200-dniową średnią, która następnie sprawdziła się w roli wsparcia. Dynamiczny wzrost zaczął się już w listopadzie.

Dziś cena znajdowała się już ponad poziomem 60 złotych za akcję. Tak wysokich poziomów cenowych nie obserwowaliśmy od lipca br. Kluczowym celem dla wzrostów będzie teraz szczyt z czerwca na poziomie 73,50 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here