Naga MarketsAkcje Lotosu zyskują. PKN Orlen przejmie spółkę za zgodą Komisji EuropejskiejProces przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen ma swój początek w lutym 2018 roku, kiedy został podpisany list intencyjny ze Skarbem Państwa, większościowym udziałowcem Lotosu. Finał może natomiast mieć miejsce już niebawem, termin na decyzję Komisji Europejskiej (KE) w sprawie przejęcia gdańskiej spółki upływa bowiem 22 lipca br. Anonimowe źródło cytowane przez Reutersa informuje, że decyzja będzie pozytywna. Akcje Lotosu zyskują przed godz. 14. ponad 4 proc.

  • Proces przejęcia Lotosu przez Orlen rozpoczął się w lutym 2018 roku
  • KE zgodzi się na fuzję z uwagi na dodatkowe propozycje Orlenu
  • Akcje spółki Lotos zyskują dziś na warszawski parkiecie

KE zgodzi się na przejęcie Lotosu przez PKN Orlen?

Agencja Reuters powołując się na anonimowe źródła poinformowała, że Komisja Europejska da zielone światło na przejęcie przez PKN Orlen spółki Lotos. Wszystko dzięki dodatkowym propozycjom, które mają rozwiać obawy o wpływ przejęcia na konkurencyjność rynku paliw.

Te artykuły również Cię zainteresują
Informatorzy Reutersa twierdzą, że Orlen zaproponował sprzedaż udziałów Lotosu w joint-venture z BP o nazwie Lotos Air BP Polska (LABP) oraz zobowiązał się do dostarczania paliwa lotniczego dla LABP, co ma na celu stworzenie wiarygodnego konkurenta.

Orlen ma także zwiększyć coroczną ilość paliwa dostarczanego LABP oraz udzielić dostęp do magazynów paliwa lotniczego dla trzech portów lotniczych. Propozycja Orlenu objęła także budowę nowego terminala importowego paliwa lotniczego na jednym z lotnisk.

Akcje Lotos wracają nad wsparcie

Podczas ostatniej sesji minionego tygodnia byliśmy świadkami istotnego spadku, podczas którego niedźwiedzie przełamały wsparcie przy 57,70 zł. Jednak dzisiejsza sesja otworzyła się na wyższym poziomie i w strefie wsparcia.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!
Wykres dzienny cen akcji Lotos

Bykom udało się ponadto wznieść ponad piątkowe maksima. Jeśli cena powróci ponad wsparcie na zamknięciach najbliższych sesji, może się okazać, że będziemy obserwować ponowny powrót notowań w kierunku oporu blisko 67,20 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here