Naga MarketsPKN Orlen ponad poprzednim wierzchołkiem. Główny cel przy 73 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,25%. Akcje taniały o 0,16 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 62,30 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,26 zł.

Powrót do wzrostów

Notowania Orlenu wyraźnie zyskują od okresu przedświątecznego. W tym czasie kurs wzrósł już o ponad 20%, kończąc okres porównywalnej korekty. W ostatnich dniach dochodzi do wybicia ponad poziom poprzedniego szczytu, co można traktować jako czytelny sygnał siły popytu. Jeżeli więc trend będzie kontynuowany to cena powinna zmierzać do kolejnego celu jaki obecnie staje się opór w okolicach 73 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 13.01.2021
Notowania PKN Orlen 13.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wspólne projekty

Przedstawiciele województwa małopolskiego i spółki Orlen Południe i podpisali porozumienie dotyczące wspólnego przygotowania pilotażowych projektów w obszarze ochrony środowiska i transformacji energetycznej. Będą się ubiegać o dofinansowanie ze środków UE. Jak poinformowano w piątek podczas podpisania porozumienia, zakłada ono współpracę do końca 2030 roku. Szczegóły kooperacji i zakres projektów zostaną wypracowane w tym roku.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski wskazał, że współpraca samorządu i spółki z Grupy PKN Orlen z siedzibą w Trzebini w zachodniej części Małopolski będzie się odbywać w ramach unijnej inicjatywy, której celem jest pomoc państwom członkowskim w przygotowaniu planów transformacji w regionach węglowych i wykorzystania finansowania na przemiany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Współpraca zakłada też realizację wojewódzkiego projektu zintegrowanego LIFE EKOMAŁOPOLSKA.

“Aktualnie Fundusz Sprawiedliwej Transformacji przewiduje dla Polski kwotę ponad 3,5 miliarda euro. Liczymy, że środki, z których będzie mogła skorzystać Małopolska pozwolą na wdrożenie projektów inwestycyjnych, które wzmocnią potencjał wzrostu gospodarczego, umożliwią stworzenie nowych miejsc pracy, jak również złagodzą skutki wpływu COVID-19 na życie mieszkańców i gospodarkę Małopolski Zachodniej” – zaznaczył Kozłowski.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here