Naga MarketsPKN Orlen ponad kanałem wzrostowym. Słabość podaży sugeruje dalsze wzrosty Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,89%. Akcje taniały o 0,72 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 78,90 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 80,28 zł.

Słabość podaży

Notowania Orlenu wskazują na przyspieszenie w trendzie wzrostowym. Niedawno doszło do wybicia góra z kanału wzrostowego, którego krawędzie były dość często respektowane. Także obecna reakcja podażowa jest bardzo słaba, co wskazuje na przewagę po stronie kupujących. Wydaje się więc, że jeżeli relatywnie dobry sentyment na szerokim rynku się utrzyma, korekta nie powinna być zbyt głęboka. Najbliższym wsparciem są okolice 77,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 10.06.2021
Notowania PKN Orlen 10.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Orlen wyceniony na 85 zł

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 27 maja, podnieśli cenę akcji PKN Orlen do 85 zł z 75 zł, podtrzymując zalecenie “kupuj”. “Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do PKN (Kupuj+Przeważaj; 12M EFV = 85,0 zł na akcję). Spółka jest obecnie naszym faworytem wśród 3 podmiotów (PKN, Lotos, PGNiG), które czeka fuzja, i uważamy, że ostatnio przedstawione szczegóły przyszłego przejęcia przez PKN pozostałych 2 spółek są argumentem za przeważaniem walorów PKN” – napisano w raporcie.

Jak zauważyli analitycy, w przypadku PKN Orlen zebranie wystarczającej liczby głosów na NWZA za wymianą akcji może się okazać ambitnym zadaniem, natomiast w przypadku PGNiG decyzja leży wyłącznie w rękach Skarbu Państwa. To oznacza, że Skarb Państwa może podejmować próby zdobycia przychylności mniejszościowych inwestorów PKN Orlen dla fuzji, oferując stosunkowo korzystny parytet wymiany w przejęciu PGNiG.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dji index | kurs jsw | kurs santander | bitcoin kurs dzisiaj | korona norweska | prognoza bitcoin | kurs echo investment |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here