Naga MarketsPKN Orlen podtrzymuje plan nakładów inwestycyjnych na poziomie 7,7 mld zł w 2020 roku, poinformował członek zarządu koncernu ds. rozwoju Zbigniew Leszczyński.

PKN Orlen podtrzymuje plan nakładów inwestycyjnych na poziomie 7,7 mld zł w 2020 r.

“Nie zmniejszamy tempa inwestycji rozwojowych, na obecną chwilę podtrzymujemy plan 7,7 mld zł inwestycji w 2020 roku, choć na bieżąco analizujemy sytuację związaną z COVID-19” – powiedział Leszczyński w trakcie telekonferencji.

“Inwestycje to dzisiaj gospodarcza racja stanu. Obserwujemy warunki rynkowe, precyzyjnie analizujemy sytuację, ale na razie nie widzimy przesłanek do rewizji capeksu na 2020 rok” – dodał członek zarządu ds. finansowych Jan Szewczak.

Podkreślił, że koncern ma dobrze zdywersyfikowane źródła finansowania, ale rozgląda się na rynku, patrzy m.in. na obligacje oraz kredyty konsorcjalne.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Prowadzimy analizy dotyczące zmian w harmonogramie i zakresie prac inwestycyjnych w segmencie upstream w 2020 roku” – dodał również Leszczyński.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here