Naga MarketsKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,01%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 77,90 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,71% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 76,46 zł.

Górna krawędź kanału

Notowania Orlenu od końca marca zyskały 25%. Szczególnie dynamiczny był ostatni etap tego ruchu, kiedy w kilka sesji cena wzrosła o 10%. Patrząc na wykres, można spodziewać się choćby chwilowej korekty. Od listopada ubiegłego roku cena respektuje krawędzie kanału wzrostowego. W tym okresie odbicia kończyły się po 20-25% wzrostu notowań. Górna krawędź może więc sprzyjać do realizacji zysków.

Te artykuły również Cię zainteresują
orlen 18.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Jest wniosek o przejęcie PGNiG

PKN Orlen złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek stanowiący zgłoszenie zamiaru koncentracji w związku z planowanym przejęciem kontroli nad Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG), podała spółka. “Złożony dzisiaj przez spółkę wniosek inicjuje formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji. Oprócz przedstawienia stron oraz założeń transakcji, we wniosku opisano działalność stron na określonych rynkach właściwych oraz przedstawiono argumentację dotyczącą wpływu transakcji na konkurencję na tych rynkach” – czytamy w komunikacie. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek informował niedawno, że zamknięcie transakcji przejęcia PGNiG możliwe jeszcze przed końcem 2021 roku.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej | datawalk kurs | dax index | akcje oncoarendi | notowania dolar |

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here