Naga MarketsGrupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie.

orlen
źródło xStation 5

Spółka rozpoczęła sezon publikacji wyników finansowych na naszym parkiecie. Wczoraj jej akcje taniały o około 5%. Z opublikowanego raportu wynika, że w IV kwartale spółka wypracowała 804 mln zł zysku netto, zysk operacyjny wyniósł 1 214 mln zł, EBITDA sięgnął 1 243 mln zł, a skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29 420 mln zł. Generalnie więc, po za wyższymi przychodami, pozostałe parametry są słabsze niż przed rokiem. Z podanych wyników za cały 2018 rok dowiadujemy się, że zysk netto sięgnął 5,51 mld zł, co także jest słabszym wynikiem niż rok wcześniej, kiedy zysk wyniósł 7,17 mld zł. Natomiast ponownie wyższe i to o około 15% okazały się przychody, które sięgnęły niemal 110 mld zł. Mimo tego, że przed rokiem wyniki były lepsze, to i tak są to jedne z mocniejszych odczytów w ostatnich latach. Wykres zareagował lekką stratą tuż pod oporem okolic 114 zł. Jak na razie reakcja nie jest znacząca i wydaje się, że w dłuższym okresie czasu, spółka ma szanse na przełamanie oporu.

Orbex

Zobacz również: Przegląd komunikatów GPW – JSW, Bogdanka, Polski Bank Komórek Macierzystych

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus

Niezłą sesję zanotował Ursus, którego akcje rosły o około 10% choć przy niskich obrotach. Spółka poinformowała, że konsorcjum Ursus Bus ma umowę na dostawę 11 autobusów niskopodłogowych, zeroemisyjnych, z napędem elektrycznym do gminy miasta Szczecin. Wartość umowy przekracza 38 mln zł brutto. Wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w I kwartale 2020 roku. Spoglądając na wykres możemy być umiarkowanymi optymistami. Listopad i grudzień przyniósł dość solidną zwyżkę, co ważne budowaną przy mocniejszych obrotach. Spadki, które zaczęły się w połowie grudnia nie mają takiej dynamiki, a sesje te odbywają się przy sporo niższym wolumenie. Możliwe więc, że jest to tylko korekta ostatniego impulsu wzrostowego. Jeżeli tak będzie, wydaje się, że kwestią czasu jest kolejny atak na nieźle respektowaną linię trendu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – Biały Dom chce reform w Chinach
Następny artykułSkutki rewolucji w Wenezueli – raport z rynku ropy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here