Naga MarketsPKN Orlen jest jedną z największych firm w kraju. Zarządza sześcioma rafineriami i największą siecią stacji paliw w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie. Spółka zajmuje się przerabianiem ropy naftowej na benzyny, olej napędowy, olej opałowy oraz paliwo lotnicze. Orlen jest również wiodącym producentem petrochemikaliów. Produkty stanowią podstawowy surowiec dla licznej grupy firm chemicznych.

Notowania PKN przesuwają się od końca zeszłego roku w trendzie spadkowym, który wprowadził cenę w wakacyjną konsolidację pomiędzy strefą 80,00 oraz 90,00. Ta została ostatecznie wybita i przetestowana od drugiej strony (zmiana biegunów) dając szansę bykom na silniejszą szarżę. Tym razem aprecjację blokuje kolejny okrągły poziom (100,00) w połączeniu z 38,2% zniesienia trendu spadkowego.

Strefa była testowana już w przeszłości – najpierw jako wsparcie w grudniu 2017, następnie jako opór pod koniec lutego 2018. Analitycy Vestor DM twierdzą jednak, że strefa zostanie pokonana i spodziewają się dojścia w średnim terminie do poziomu 104,00 za jedną akcję.

PKN D1

Chcąc zobaczyć dalszą aprecjacją niezbędne będzie jednak wybicie obecnego oporu. Dopóki to nie nastąpi w grze pozostają niedźwiedzie i ponowny re-test 90,00.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdyPobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here