Naga MarketsGrupa PKN Orlen jest dominującym producentem i dystrybutorem produktów naftowych i petrochemicznych w Polsce.

Spółka traci na wartości regularnie od niemal 7 miesięcy. W tym czasie cena spadła o blisko 40% i nadal nie widać znaczącej aktywności popytu, która mogłaby ten trend odwrócić. Mimo tego, na długoterminowym wykresie, nadal panuje trend wzrostowy począwszy od 2009 roku. W tym okresie największą korektę mieliśmy w 2011 roku, który sięgnęła niemal 50%. Jeżeli sytuacja miałaby się powtórzyć, należałoby oczekiwać zejścia w kierunku nawet 70 zł. Wśród głównych powodów spadków należy wymienić przede wszystkim spadające w tym czasie marże. Przekłada się to na słabsze wyniki, co widać było po raporcie za pierwszy kwartał. Dodatkowymi czynnikami ryzyka są fuzja z Lotosem, która może przynieść korzyści w długim terminie, jednak początkowo będzie generować koszty. Drugi czynnik to ogólne pogorszenie nastrojów na rynkach akcyjnych. Na wykresie widać, że zwyżka z kwietnia wyznaczyła kolejny niższy wierzchołek. Wydaje się zatem, że trend się utrzyma i niebawem będzie atakował wsparcie w rejonie 80 zł. Tu może pojawić się szansa na odreagowanie, choć dynamika sugeruje dalsze spadki. Jeżeli popyt nie wybroni wsparcia, prawdopodobnie cena będzie kierować się w rejon 70 zł, gdzie korekta wyniesie około 50%. Spółka mimo niższej wyceny, nadal prezentuje wysoką wartość i z pewnością na niższych poziomach, w dłuższym terminie, znajdą się chętni na kupno sporo tańszych akcji.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here