Naga MarketsGrupa PKN Orlen jest dominującym producentem i dystrybutorem produktów naftowych i petrochemicznych w Polsce.

orlen d1

Wspomniana w zamówieniu formacja harami spadkowego, która pojawiła się w piątek na wykresie dziennym może, ale wcale nie musi być zapowiedzią spadków. Jeżeli do nich dojdzie to patrząc na szerszy kontekst jakim jest zdecydowany trend wzrostowy, należy w pierwszej kolejności spodziewać się jedynie korekty, a kluczowym wsparciem jest poziom 80 zł czyli poprzedni dołek i szczyt. Z ciekawości przeanalizowałem ostatnie kilka miesięcy pod kątem formacji harami oraz silniejszej formacji objęcia bessy. Na czerwono formacje harami – pojawiły się już dwie i obie przyniosły korektę. Objęcia były trzy z czego dwie przyniosły korekcyjne spadki. Skuteczność tych formacji jest więc wysoka w ostatnich miesiącach, a więc można spodziewać się korekty.

orlen w1

Wyższe interwały nie pokazują jak na razie żadnych zagrożeń. Na W1 mamy wręcz objęcie hossy, które przede wszystkim podkreśla ważność poziomu okolic 80 zł. Znajdują się tam podstawy dwóch świec tygodniowych, a także maksimum jednej z wcześniejszych świec. Jest to więc pierwsze wsparcie, na które powinniśmy zwracać uwagę. Kolejna taka strefa to okolice 74-75 zł czyli m.in. podstawa ostatniej dużej świecy tzw. marubozu sprzed 3 tygodni, która pokazuje siłę popytu. Póki wspominane wsparcia nie upadną, raczej nie ma powodów do obaw o kontynuację trendu.

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoniedziałek bez ważnych danych – poranny komentarz makro
Następny artykułAnaliza Ichimoku GBPUSD, GBPJPY, NZDUSD 24 sierpnia 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here