Naga MarketsGrupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie.

orlen
źródło xStation 5

Spółka opublikowała podczas wczorajszej sesji raport z wynikami za pierwszy kwartał. Wynika z niego, że firma odnotowała 849 mln zł zysku netto w ujęciu skonsolidowanym wobec 1042 mln zł zysku netto przed rokiem. Zysk operacyjny wyniósł 996 mln zł wobec 1414 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 25 246 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 23 241 mln zł rok wcześniej. W komentarzu wyrażono zadowolenie z uzyskanych wyników. Ponadto spółka podała, że udało się zredukować zadłużenie o 0,5 mld zł. Rynek przyjął dane lekki spadkiem przy niewielkich obrotach. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że cena może wracać w kierunku wieloletniej linii trendu wzrostowego. Linia jest dobrze respektowana, więc niebawem może pojawić się pierwsza w tym roku szansa na odbicie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: Grupa Kęty – poprawia wyniki, notowania nadal blisko kluczowego wsparcia

11 bit studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne.

11bit
źródło xStation 5

Spółka poinformowała wczoraj o tym, że w pierwszą rocznicę premiery gry „Frostpunk” udało się sprzedać w sumie 1,4 mln egzemplarzy gry. Przychody ze sprzedaży sięgają 14 mln dolarów, a całkowite koszty produkcji zwróciły się w zaledwie 66 godzin. Gra trafiła do aż 191 krajów. Latem ma pojawić się wersja “Frostpunka” na konsole. Drugą informację wczorajsze sesji była to o rekomendowaniu nie wypłacania dywidendy z zysku za ubiegły rok i przeznaczenia go w całości na kapitał zapasowy. Obie informacje nie wywołały reakcji na rynku, kurs powoli spada przy niskich obrotach, co wskazuje na okres korekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here