Naga MarketsPKN Orlen optymistycznie nastawiony do 2021, odbicie w rafinerii w II półroczuPKN Orlen jest optymistycznie nastawiony do wyników koncernu w 2021 roku, szczególnie w segmentach detalu, energetyki i petrochemii, poinformował członek zarządu koncernu ds. rozwoju Zbigniew Leszczyński.

PKN Orlen optymistycznie patrzy w przyszłość

“Optymistycznie patrzymy na rynek w 2021 roku. Spodziewamy się kolejnych rekordów w segmentach detalu i energetyki, dobrych wyników petrochemii, ale liczymy na proces ożywienia w II połowie roku także w segmencie rafineryjnym” – powiedział Leszczyński podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według niego, tak wynika z analiz, sygnałów rynkowych i pierwszego miesiąca 2021 roku.

“Oczywiście, bardzo liczymy również na stopniowe, z zachowaniem wszelkich reżimów sanitarnych, odmrażanie gospodarki, co przełoży się na popyt na paliwa i lepsze wyniki koncernu” – dodał członek zarządu PKN Orlen ds. finansowych Jan Szewczak.

W 2020 roku PKN Orlen osiągnął rekordowy wynik EBITDA LIFO w segmentach detalu (3,29 mld zł, wobec 3,05 mld z rok wcześniej) i energetyki (3,66 mld zł wobec 1,57 mld zł). Ponadto segment petrochemii zanotował 2,03 mld zł (2,31 mld zł rok wcześniej), rafinerii -0,25 mld zł (2,78 mld zł rok wcześniej), a wydobycia 0,32 mld zł (0,3 mld zł rok wcześniej).

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here