Naga MarketsWIG20 znów oddala się od 2400 pkt.

Na polskim rynku akcji utrzymuje się zmienna aura. Indeks WIG20 w ostatnich dniach próbował kolejny raz zmierzyć się z oporem na wysokości 2400 pkt., ale na chęciach się zakończyło. Zatem znów obserwujemy odbicie kursu WIG20 od technicznej bariery, co może skutkować zejściem notowań indeksu blue chipów w rejon 2250 pkt. Ten scenariusz mogą wspierać czynniki zewnętrzne w tym korekta spadkowa na niemieckim DAX, czy sygnały werbalne wskazujące na zacieśnianie polityki luzowania ilościowego w Europie i USA.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

PKN odkrył karty, ale…

W ostatnich dniach PKN Orlen opublikował raport finansowy za 2kw17. Wynik netto okazał się zbliżony do konsensusu, ale rynek prawdopodobnie oczekiwał na zdecydowanie lepsze rezultaty. W konsekwencji kurs spółki zareagował 3,2% spadkiem w dniu ujawnienia finansowych szacunków. Zwiększony popyt konsumpcyjny na paliwa, systematycznie powiększający się park samochodowy oraz ograniczenie szarej stery niewątpliwie są czynnikami, które wspierają poprawę wyników finansowych. Z drugiej strony spółka znajduje się po bardzo silnym wzrostach. Od początku roku akcje spółki podrożały 28,5% zatem jest pokusa realizacji zysków. W takiej sytuacji należałoby oczekiwać kontynuacji korekty spadkowej do okolic 100,0 zł, a nawet do 92,0 zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here