Naga Markets

PKN Orlen od ponad 2 miesięcy w układzie bocznymKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,74%. Akcje taniały o 0,48 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 63,84 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,69% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 64,36 zł.

Marazm od listopada

Na notowania Orlenu niewiele dzieje się od początkowych sesji listopada ubiegłego roku. W tym czasie cena porusza się bokiem, co jakiś czas próbując wybić opór w rejonie 65-66 zł. Za każdym razem dochodzi jednak do cofnięcia. Z drugiej strony mamy obronę wsparcia przy 61 zł. Wybicie z tego zakresu powinno więc wskazać dalszy ruch ceny.

pkn orlen 26.01.2023
Notowania PKN Orlen 26.01.2023

Inwestycja w Gdańsku

Grupa Orlen zainwestuje ponad 0,5 mld zł w rafinerii w Gdańsku w terminal do obsługi jednostek morskich, który od 2025 r. umożliwi przeładunek ponad 1 mln ton produktów, podał koncern.

Równolegle Orlen przypomina, że ponad 1,4 mld zł zostanie przeznaczone na budowę związanej z terminalem nowoczesnej instalacji HBO, czyli tzw. Hydrokrakingowego Bloku Olejowego. Terminal umożliwi przeładunek m.in. olejów bazowych, paliw żeglugowych czy biododatków do paliw.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułCCC szykuje się do obrony wsparcia przy 41 zł
Następny artykułEUR/USD, USD/JPY oraz NZD/USD wykresami dnia Vantage. 26 stycznia 2023 r.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.