Naga MarketsPKN Orlen od 8 sesji w korekcie. Niebawem szansa na odbicie Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,30%. Akcje taniały o 0,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 59,62 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,30% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60,48 zł.

W kanale wzrostowym

Notowania PKN Orlen od kilku dni podlegają łagodnej korekcie. Wydaje się, że choćby ze względu na dobrą sytuację surowców, w tym silnie drożejącej ropie naftowej, kurs powinien utrzymać trwający od listopada trend wzrostowy. Na wykresie zanosi się na co najwyżej podobną korektę do poprzedniej, a więc już przy dolnej krawędzi lokalnego kanału wzrostowego, można oczekiwać reakcji popytowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 21.01.2021
Notowania PKN Orlen 21.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dywersyfikacja działalności

Przejęcie Grupy Polska Presse przez PKN Orlen ma na celu wzmocnienie działań koncernu – po przejęciu Ruchu – nakierowanych na rozwój segmentu detalicznego i zwiększenie portfela usług oferowanych klientom, poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. “Dziś nie da się robić biznesu tylko i wyłącznie na przerabianiu ropy naftowej i paliw. Dzisiaj Orlen mocno inwestuje. Budujemy nowoczesną petrochemię, idziemy w filar energetyczny. Orlen przeznacza na inwestycje ok. 9 mld zł.

Prowadzimy także procesy akwizycyjne, które wzmacniają Orlen i budują dodatkowe gałęzie biznesu, bo tak się dzisiaj buduje nowoczesny koncern. Jednym z filarów naszego biznesu jest detal, gdzie bardzo mocno rośnie również sprzedaż pozapaliwowa. Zgodnie ze strategią firmy, ten obszar będziemy mocno rozwijać. Do tego była nam potrzebna akwizycja Grupy Ruch.

I właśnie zakup Polska Presse również wiąże się ze sprzedażą detaliczną. Każda rozsądna firma tej wielkości musi mieć odpowiednie narzędzia, by budować pewien portfel klienta, którym dziś trzeba oferować zdecydowanie większą ilość usług. Musimy mieć narzędzia, żeby do tego klienta dotrzeć” – powiedział Obajtek podczas połączonego posiedzenia sejmowych Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Komisji Kultury i Środków Przekazu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here