Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,04%. Akcje drożały o 1,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 51,50 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 6,54% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 49,46 zł. W sumie trwająca od początku roku przecena pochłonęła ponad 50% wcześniejszej wyceny.


Kurs poniżej 50 zł

Kurs spółki załamał się od momentu ogłoszenia wezwania na akcje spółki Energa. Inwestorzy skojarzyli ten fakt z zaangażowaniem w energetykę opartą na węglu, co doprowadziło do przeceny, która później tylko przyspieszyła po załamaniu na globalnych rynkach akcyjnych. Kurs błyskawicznie łamał kolejne wsparcia spadając poniżej poziomu 50 zł. Na wykresie widać, że kolejne wsparcie mamy poniżej 40 zł i jeżeli sytuacja na świecie się nie poprawi, to kurs może osiągnąć aż tak niskie poziomy.

Conotoxia
Te artykuły również Cię zainteresują

pkn orlen 18.03.2020
Notowania PKN Orlen 18.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje w Czechach

PKN Orlen planuje budowę instalacji pirolizy na terenie zakładu czeskiej spółki zależnej Unipetrol w Litvinovie. “W naszym czeskim zakładzie Unipetrol w Litvinowie wybudujemy instalację pirolizy, która powoli na przetwarzanie odpadów z tworzyw sztucznych. Rozwijana przez nas technologia umożliwi wykorzystanie ich do produkcji chemikaliów, jak etylen czy propylen oraz paliw silnikowych” – podał prezes spółki. Obecnie w Litvinowie trwa budowa instalacji polietylenu (PE3), która zastąpi funkcjonującą obecnie jednostkę PE1. Będzie ona dysponować mocami produkcyjnymi wynoszącymi 270 tys. ton rocznie. Unipetrol jest spółką w 100% zależną od PKN Orlen. Zarządza dwiema czeskimi rafineriami w Litvinovie i Kralupach. W 2019 r. spółka przerobiła 7,85 mln ton ropy.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here