Naga MarketsPKN Orlen – spółka poinformowała podczas wczorajszej sesji o tym, że nie zamierza z powodu zaistniałej sytuacji tj. wybuchu pandemii, zwalniać tempa jeżeli chodzi o wcześniejsze plany przejęć, inwestycji czy produkcję. “Firma jest stabilna i dobrze przygotowana na kryzys, mamy odpowiednie zabezpieczenia w zakresie finansowania. Utrzymujemy moce produkcyjne i nie zamierzamy schodzić z planów produkcyjnych. Nie rezygnujemy ani z inwestycji, ani z akwizycji” – powiedział prezes Obajtek. Zdaniem prezesa to właśnie trudniejszy okres jest doskonałym czasem na prowadzenie inwestycji.

Odnosząc się do braku opóźnień w kwestii przejęć, spółka wskazała, że nie zmieniła planów odnośnie przejęcia Energii i Lotosu. Zdaniem prezesa, decyzja Komisji Europejskiej zapadnie najpóźniej z końcem czerwca. Na wykresie mamy imponujące, 60% odbicie z marcowego dołka. Niebawem cena powinna testować pierwszy opór przy 71-72 zł, mimo że wczoraj doszło do cofnięcia na spółkach paliwowych. W tym samy czasie słabły nastroje także na głównych rynkach zagranicznych. Jeżeli jednak i dzisiaj kurs będzie zachowywał się słabiej, wydaje się, że będzie można to zrzucić na dłuższy weekend i ryzyko pozostania z pozycją przez 4 dni, podczas których mogą napłynąć istotne dane o rozwoju pandemii. Warto tez mieć na uwadze czwartkowe rozmowy kartelu OPEC, które mogą wpłynąć na notowania ropy naftowej.

pkn orlen

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here