Naga Markets

PKN Orlen nie planuje przejęcia sieci sklepów ŻabkaSzczecin, 13.10.2022 (ISBnews) – PKN Orlen nie jest zainteresowany przejęciem sieci sklepów Żabka, poinformował prezes Daniel Obajtek.

“Nie prowadzimy prac nad przejęciem sieci Żabka” – powiedział Obajtek dziennikarzom w Szczecinie.

Podczas niedawnego spotkania z wyborcami z Puławach prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że “sklepy Żabka też być może zostaną odkupione” od funduszu CVC Capital Partners.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułProdukcja węgla JSW wzrosła o ok. 2,8% r/r do 3,43 mln ton w III kw. 2022 r.
Następny artykułUnibep ma umowę na budynki mieszkalne wielorodzinne w Warszawie za ok. 76,2 mln zł netto
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here