Naga MarketsPKN Orlen: Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu dotyczącej Polska PressPKN Orlen nie otrzymał żadnej informacji z sądu na temat Polska Press, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, odnosząc się do dzisiejszej informacji Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, według której Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uwzględnił wniosek RPO o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa UOKIK ws. przejęcia przez PKN Orlen spółki Polska Press.

PKN Orlen informuje, że nie otrzymał żadnej informacji z sądu na temat Polska Press

“Jestem zdumiony, że to pan Adam Bodnar ogłasza rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną. Zdziwiłoby nas, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów” – napisał Obajtek na Twitterze.

Te artykuły również Cię zainteresują
RPO poinformował, że skierował – bezpośrednio do sądu – wniosek o wstrzymanie wykonania decyzji (w tym zakaz wykonywania przez PKN Orlen praw udziałowych w Polska Press) i ten wniosek został przez sąd uwzględniony.

7 grudnia 2020 r. PKN Orlen poinformował, że przejmuje od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group spółkę Polska Press – jednego z największych wydawców w Polsce. Spółka podkreśliła, że transakcja ta wpisuje się w strategiczne plany PKN Orlen w zakresie wzmacniania sprzedaży detalicznej, w tym pozapaliwowej. Poprzez przejęcie Polska Press, koncern uzyska m.in. dostęp do 17,4 mln użytkowników internetu i możliwość pozyskania nowych klientów.

Na początku lutego br. PKN Orlen otrzymał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodę na przejęcie spółki Polska Press.

PKN Orlen podpisał umowę kupna spółki Polska Press 1 marca br.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here