Naga MarketsPKN Orlen: Nie mamy planów przejęcia żadnej spółki z Grupy AzotyWarszawa, 13.10.2021 (ISBnews) – PKN Orlen nie ma planów przejęcia żadnej ze spółek Grupy Azoty, podała spółka w odpowiedzi na informacje prasowe.

„W nawiązaniu do publikacji Gazety Wyborczej Kraków pt. 'Orlen przejmie dwie spółki Grupy Azoty? Chemiczny gigant zwleka z publikacją nowej strategii’ dementujemy informacje dotyczące rzekomego przejęcia przez PKN Orlen spółek z Grupy Azoty. PKN Orlen nie ma takich planów, a tego typu nieprawdziwe informacje wprowadzają czytelników w błąd” – czytamy w oświadczeniu koncernu.PKN Orlen dodał, że prowadzi obecnie ważne procesy inwestycyjne i akwizycyjne, ale nie obejmują one żadnych spółek z Grupy Azoty.

„Koncern jest transparentny w swoich działaniach i prowadzi otwartą politykę komunikacyjną. Prosimy o niepowielanie niesprawdzonych i nierzetelnych informacji” – czytamy dalej.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here