Naga MarketsPKN Orlen nie będzie ograniczał produkcji nawozówWilno, 07.10.2021 (ISBnews) – PKN Orlen nie planuje ograniczenia produkcji nawozów przez Anwil ze względu na wysokie ceny gazu ziemnego, zapowiedział prezes Daniel Obajtek.

„Analizujemy różne warianty, ja jednak stoję na stanowisku nie zmniejszania produkcji nawozów, bo wtedy oprócz tych wysokich cen gazu nadmiernie wzrośnie popyt. Będziemy starali się utrzymywać minimalny poziom marż, by utrzymać rynek. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wygaszanie zakładu nie byłoby właściwe, bo wzrósłby import nawozów ze Wschodu” – powiedział Obajtek dziennikarzom na Litwie.Zaznaczył, że w takim przypadku byłoby niebezpieczeństwo trwałej utraty udziałów w rynku.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here