Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,40%. Akcje taniały o 0,30 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 74,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,36% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 75,50 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła niemal 35% wcześniejszej wyceny.


Nadal z kiepskim sentymentem

Luty przynosi jak na razie wyhamowanie silnej przeceny z pierwszego miesiąca nowego roku. Spoglądając na wykres, wydaje się, że pierwszym celem kupujących jest domknięcie luki spadkowej w rejonie 80 zł. Tu może okazać się jaki jest sentyment do spółki i na ile silna jest strona popytowa. Wydaje się, że ze względu na zaangażowanie w Energę, a pośrednio być może w górnictwo, a także kwestia fuzji z Lotosem, sentyment do spółki pozostanie na razie nie najlepszy, a inwestorzy będą czekali na rozstrzygnięcia tych dwóch kwestii. Pewnym pozytywem są malejące szanse na budowę elektrowni w Ostrołęce, jednak na razie zbyt mało na ten temat wiadomo, a spółka zapowiada, że jakaś inwestycja tam się odbędzie, jednak nie koniecznie związana z węglem. Takie informacje, jeżeli się potwierdzą, mogą pomóc notowaniom. Sentyment na razie może więc pozostać nie najlepszy, a to będzie oznaczało powrót do spadków po zakończeniu korekty.

pkn orlen 19.02.2020
Notowania PKN Orlen 19.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Projekt w Ostrołęce wstrzymany

Kilka dni temu Energa oraz Enea poinformowały o wstrzymaniu finansowania projektu budowy nowego bloku energetycznego opalanego węglem Ostrołęka C. Prezes Orlenu, ocenił, ze jest to słuszna decyzja. Zapewnia także, że inwestycja w Ostrołęce będzie realizowana, ale Orlen będzie analizował różne warianty tego projektu. Jeżeli okazałoby się, że nie będzie to elektrownia węglowa, może to pozytywnie wpłynąć na notowania spółki. Warto dodać, że powodem wstrzymania projektu były problemu z uzyskaniem bankowego finansowania.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here