Naga MarketsPKN Orlen nadal w korekcie. Test krawędzi kanału wzrostowego Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,40%. Akcje drożały o 0,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 58,56 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 3,04% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 58 zł.

Nadal bez odbicia

Notowania lidera polskiego przemysłu naftowego, spadają od 8 stycznia o około 13%. Nie jest to duża wartość, biorąc pod uwagę upływ czasu i dynamikę tego ruchu. Na razie korekta nie odstaje od poprzedniej. Wciąż mamy też do czynienia z lokalnym kanałem wzrostowym. W przypadku pogorszenia nastrojów i wybicia dołem, kolejna szansa na odbicie może pojawić się przy poprzednim dołku, a więc w rejonie 54 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 29.01.2021
Notowania PKN Orlen 29.01.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zmiana modelu biznesu

Zmiana modelu sprzedaży spółki Orlen China – spółki z Grupy Orlen – na sprzedaż bezpośrednią pozwoli w najbliższych trzech latach wygenerować znacznie większy zysk operacyjny niż w przypadku kontynuowania wcześniejszego modelu handlowego z wykorzystaniem zewnętrznych partnerów, wynika z szacunków koncernu. Produkty Grupy Orlen są oferowane w Chinach od 2016 roku, jednak do tej pory dystrybuowane były w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. W II półroczu 2020 r. uruchomiona została spółka Orlen China, która zajmie się bezpośrednią sprzedażą produktów grupy.

Pierwszy etap działalności Orlen China objął sprzedaż olejów silnikowych, podano w komunikacie. Prezesem Orlen China jest Jarosław Baran. To ceniony menadżer z wieloletnim doświadczeniem, zdobytym głównie na rynku azjatyckim. Jarosław Baran od ponad 10 lat mieszka i pracuje na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej. Jest absolwentem Suzhou University (specjalność: Kultura Chin, Chiński Język i Literatura), Albertus Magnus College (MBA Leadership) oraz Central Connecticut State University (MBA, Ekonomia).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | akcję lotos | s&p 500 kurs | kurs dolara (usd) | nasdaq spółki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here