Naga MarketsPKN Orlen nadal w korekcie. Decyzja w sprawie Ostrołęki niebawem Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,69%. Akcje taniały o 1,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 65 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 65,12 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 75% wzrost ceny.

  • Czekamy na decyzje ws. Ostrołęki i połączenia z Lotosem
  • Na wykresie kurs pod lokalnym oporem, jednak nadal w trendzie wzrostowym

Nadal pod lokalnym oporem

Spoglądając na wykres dzienny widać, że jak dotąd po sesji z 16 czerwca, kiedy popyt nieco docisnął, nie doszło do kontynuacji tego ruchu. Z drugiej strony, nie mamy także zanegowania, gdyż kolejne sesje odbyły się przy słabej zmienności, co może świadczyć o ogólnej słabości strony podażowej, tym bardziej, że po sporych wzrostach jest z czego spadać. Na razie cena powoli osuwa się i chyba brakuje impulsu na światowych rynkach akcyjnych do kolejnego podbicia. Brak mocnej realizacji zysków pokazuje, że inwestorzy czekają na jakiś impuls, a to daje nadzieje, że kurs powróci do wzrostów.

pkn orlen 23.06.2020
Notowania PKN Orlen 23.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Decyzja w sprawie Ostrołęki w ciągu 1-1,5 miesiąca

Decyzja inwestycyjna w sprawie budowy elektrowni Ostrołęka C powinna zapaść w ciągu 1-1,5 miesiąca, poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Zwrócił uwagę, że decyzja o zmianie paliwa dla tej elektrowni w węgla na gaz ziemny poprawiła nastroje na giełdzie nie tylko dla samego Orlenu, ale i dla całej branży energetycznej.

Na początku czerwca br. PKN Orlen zawarł porozumienie ze spółkami Energa i Enea, dotyczące kierunkowych zasad kontynuacji współpracy przy budowie elektrowni Ostrołęka C realizowanej przez spółkę Elektrownia Ostrołęka koncern. Porozumienie to przewiduje kontynuację inwestycji ze zmianą założeń technologicznych z technologii węglowej na technologię opartą na paliwie gazowym.

“Trwają dwa strumienie rozmów. Jeden związany z rozliczeniem procesuj budowy bloku węglowego, a drugi – na temat umowy inwestycyjnej. Oba realizowane są bardzo dynamicznie” – wskazał prezes.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here