Naga MarketsPKN Orlen nadal w korekcie. Cena w kluczowej strefie wsparcia Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,52%. Akcje taniały o 0,88 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 56,64 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,13 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 56,94 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 75% wzrost ceny.

  • EBITDA za I pół. wzrośnie o ok. 5,6 mld zł
  • Kurs spółki na kluczowym wsparciu

Na kluczowym wsparciu

Słabo w ostatnim czasie wyglądają notowania Orlenu czyli firmy, która ma się stać krajowym gigantem, przejmując aktywa innych spółek. Na wykresie dziennym widać, że od 8 czerwca trwa ruch spadkowy. Wprawdzie nie ma on dużej dynamiki i można nadal uważać go za korektę. Jednak ta korekta zaczyna wyrządzać szkody. Jak widać, okolice 57 zł to czytelna strefa wsparcia. Powinno więc dojść tu do próby odbicia, tym bardziej przy niezłych nastrojach na szerokim rynku. Jeżeli tak się nie stanie, świadczyłoby to o pewnej słabości spółki.

pkn orlen 28.07.2020
Notowania PKN Orlen 28.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

PGNiG kolejny do przejęcia

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło z PKN Orlen umowę o współpracy oraz zachowaniu poufności zmierzającą m.in. do przygotowania i dokonania przez PKN Orlen zgłoszenia zamiaru dokonania koncentracji o wymiarze wspólnotowym oraz przeprowadzenia procesu due diligence PGNiG, podały spółki. Strony zobowiązały się podjąć wszelkie niezbędne środki, aby udostępnianie informacji w związku z wykonywaniem umowy odbywało się z poszanowaniem przepisów prawa, w tym w szczególności z poszanowaniem przepisów prawa konkurencji.

“W szybkim tempie przystępujemy do prac związanych z akwizycją Grupy PGNiG. Posiadamy duże doświadczenie w realizacji tego typu projektów, mamy też unikalne kompetencje w prowadzeniu znaczących inwestycji, a także możliwości finansowe w tym zakresie. Dlatego wiodąca rola PKN Orlen w procesie gwarantuje sprawne przeprowadzenie transakcji z korzyścią dla obu firm, ich akcjonariuszy oraz klientów” – podano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here