Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 4,43%. Akcje taniały o 2,52 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 53,52 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 3,18% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 54,34 zł. W sumie trwająca od początku roku przecena pochłonęła niemal 40% wcześniejszej wyceny.


Pękło kolejne wsparcie

Kurs spółki załamał się od momentu ogłoszenia wezwania na akcje spółki Energa. Inwestorzy skojarzyli ten fakt z zaangażowaniem w energetykę opartą na węglu, co doprowadziło do przeceny, która później tylko zyskiwała na dynamice. Styczeń i luty upłynął pod znakiem spadków, a obecnie swoje do siły podaży dorzuca panika związana z koronawirusem. Pod koniec lutego pojawiła się próba odbicia, która szybko została zanegowana. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać że pękło kolejne wsparcie i niebawem cena sięgnie zapewne 50 zł. Jeżeli sytuacja na światowych rynkach się nie uspokoi, w dłuższym okresie czasu kurs może nadal spadać, a kolejne istotne wsparcie mamy dopiero przy 38 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

pkn orlen 9.03.2020
Notowania PKN Orlen 9.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wznowiono procedurę przejęcia Lotosu

Kilka dni temu spółka podała, że Komisja Europejska zatrzymała procedurę “stop the clock”, co oznacza wznowienie formalnej procedury negocjacyjnej dotyczącej przejęcia kapitałowego Grupy Lotos przez PKN Orlen. Decyzja KE o zastosowaniu procedury “stop the clock” wynikała z konieczności zebrania dodatkowych informacji. To standardowa praktyka stosowana już wcześniej. “Przedłożyliśmy wszystkie dokumenty, których oczekiwała Komisja Europejska. Liczymy, że zgodnie z naszymi oczekiwaniami, finalna decyzja w sprawie przejęcia kapitałowego Lotosu przez Orlen zostanie wydana do końca pierwszego półrocza” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here