Naga MarketsPKN Orlen nadal traci na wartości. Już 35% od początku czerwca Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,63%. Akcje taniały o 0,31 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 48,21 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,84% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 48,60 zł. W sumie trwające od początku czerwca spadki pochłonęły już ponad 35% wcześniejsze wyceny.

Kurs nadal spada

Notowania paliwowego giganta nieustannie spadają, choć w dość powolnym tempie. Od 8 czerwca akcje spółki tanieją o około 35%. Na wykresie dochodzi do przełamania kolejnych, lokalnych poziomów wsparcia i obecnie jedynym celem strony podażowej może być już tylko powrót na marcowe minima. Wydaje się, że po za słabym nastrojem na szerokim rynku, powodem słabości może być spora niepewność co do przejęć spółki, w tym Lotosu i PGNiG. Liczne akwizycje wiążą się bowiem z reorganizacją, a początkowo ze sporymi wydatkami.

pkn orlen 16.09.2020
Notowania PKN Orlen 16.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Możliwe przesunięcie inwestycji

PKN Orlen nie wyklucza przesunięcia realizacji niektórych dużych inwestycji petrochemicznych, w zależności od sytuacji na rynku związanej z koronawirusem, konsumpcji i warunków makroekonomicznych, poinformował prezes Daniel Obajtek. “Nasze największe inwestycje petrochemiczne są w fazie przygotowawczej. Koniec tej fazy, czyli wszystkie zgody, zezwolenia, wyłonienie wykonawców, nastąpi do końca 2021 roku.

Jeżeli sytuacja makroekonomiczna utrzyma się taka, jak jest, jeżeli będzie spadek konsumpcji, to nie powiedziałem, że niektórych dużych inwestycji w zakresie petrochemii nie będziemy przesuwać” – powiedział Obajtek dziennikarzom w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Podkreślił, że to zależy od konsumpcji, warunków makroekonomicznych oraz tego, jak będzie rozwijać się sytuacja związana z pandemią koronawirusa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here