Naga MarketsPKN Orlen na ostatniej fali wzrostowej może sięgnąć 86 zł, wskazuje Marcin TuszkiewiczW ostatnim czasie PKN Orlen mocno zyskiwał i jak wskazuje Marcin Tuszkiewicz, na kanale Comparic24, spółka ta już wkrótce może znaleźć się na ostatniej fali wzrostowej, które wyniesie notowania do okolic 86 zł. Z kolei CD Projekt już dziś (piątek) odbędzie swoją ostatnią sesją z prawem do tegorocznej dywidendy, a jego wycena zostanie o tę wartość pomniejszona w poniedziałek.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKN na ostatniej fali wzrostowej

– PKN Orlen to jest spółka, która może jeszcze przyśpieszyć. Ja o niej mówię dzisiaj głównie ze względu na to, że jest taka możliwość, aby spróbować wykorzystać potencjalny impuls wzrostowy, który się teraz pojawił, który może być dynamiczny, choć wcale nie musi, bo pewności nie mamy. Na razie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rynek kontynuował te wzrosty. I dzisiaj jesteśmy na oporze, bo to 78 zł to jest bardzo ważny opór. – wskazuje Marcin Tuszkiewicz ze Squaber.com.

Jak podkreśla rozmówca kanału Comparic24, na oporze z zasady się nie kupuje, ponieważ występuje tam zwiększone ryzyko. Jednak w przypadku PKN Orlen sytuacja jest o tyle ciekawa, że utworzyła się bardzo płytka korekta pod tym oporem. Jej płytkość stwarza możliwość próby handlu na wybicie.

PKN Orlen na ostatniej fali wzrostowej może sięgnąć 86 zł, wskazuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania PKN Orlen w latach 2018-2021. Źródło: Comparic.pl

– Ryzyko jest wtedy nieduże, bo mniej więcej 5%. Wystarczy się zabezpieczać poniżej minimów świec, a liczyć można na dotarcie do kolejnego oporu. Zgodnie z naszymi sygnałami, które były wygenerowane już dawno (w styczniu), nasze cele są w okolicach 86 zł. Myślę, że ten impuls, który będzie się teraz potencjalnie zdarzał na PKN Orlen, to będzie ostatni impuls w bieżącym ruchu wzrostowym. Wiec na razie zakładałbym, że to będzie fala kończąca. – dodaje także.

Warto pamiętać, że jest to dość agresywne wejście. Jak podkreśla Marcin Tuszkiewicz, zabezpieczenie w postaci stop loss jest w tym przypadku jak najbardziej racjonalne. Jednocześnie spadek poniżej 74,50 zł otwiera drogę do testów poprzednich szczytów w okolicach 70 zł.

Przebudzenie CD Projektu

– CD Projekt dzisiaj się budzi. Mamy dość ciekawą sytuację dlatego, że tutaj jak popatrzymy na wykres, to widać potencjalną odwróconą głowę z ramionami, gdzie widać lewe ramię na 164 zł, prawe ramie na 161 zł, no i jedyne czego brakuje, to wybicia 177 zł/178 zł. Dzisiaj ta sesja wygląda ciekawie dlatego, że mamy dość znaczne wzrosty przy (na razie) aktywności dość dużej, bo mamy sesję ok. południa, a już ten wolumen jest taki jak wczoraj. – podkreśla Marcin Tuszkiewicz na kanale Comparic24.

– Więc tutaj rysuje nam się scenariusz, który już zaznaczaliśmy tydzień temu jako możliwy do wykonania, czyli wybicie linii trendu, wtedy atak na ostatni potwierdzony szczyt, no i później ewentualnie kontynuacja tego trendu. Niestety ostatniego potwierdzone szczytu rynek nie wybił, w związku z czym z moich metod szczytu i dna nie ma tutaj sygnału, ale technicznie formacja odwróconej głowy z ramionami tutaj jest. – dodaje także.

invest
PKN Orlen na ostatniej fali wzrostowej może sięgnąć 86 zł, wskazuje Marcin Tuszkiewicz
Notowania CD Projekt w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Ja słyszymy na kanale Comparic24, zasięg finalny znajduje się na poziomie 219 zł. Równocześnie przedział 219 zł do 240 zł jest finalnym poziomem, do którego może wzrastać CD Projekt, informuje Marcin Tuszkiewicz. Podkreśla on także, że na chwilę obecną nie spodziewa się długoterminowego odwrócenia trendu, a jedynie pogłębionej korekty.

Warto również przypomnieć, że piątkowa sesja jest ostatnią z prawem do dywidendy, czyli zostanie ona odcięta w poniedziałek. Oznacza to, że wycena akcji zostanie pomniejszona o wysokość dywidendy na jedną akcję.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn | zloty online | broker cfd | ropa naftowa notowania | akcje biomed | lotos notowania | frank kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here