Naga MarketsPKN Orlen na coraz niższych poziomach. 50% spadku w 5 miesięcy Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,31%. Akcje drożały o 1,25 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 39,74 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 0,45 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,99 zł. W sumie trwające od początku czerwca spadki pochłonęły już ponad 30% wcześniejszej wyceny.

Nowe minima

Notowania spółek paliwowych pozostają z negatywnym sentymentem. Powodem jest pandemia i powrót obostrzeń, także w transporcie. To bezpośrednio przekłada się na niższy popyt na paliwa. Kurs Orlenu systematycznie spada na coraz niższe poziomy od początku czerwca i w tym czasie mieliśmy tylko nieznaczne korekty. Kolejna może mieć swój cel przy linii trendu, trudno jednak prognozować zmianę tendencji w najbliższym czasie.

Conotoxia
Te artykuły również Cię zainteresują

pkn orlen 30.10.2020
Notowania PKN Orlen 30.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sterylizatory marki Orlen

PKN Orlen wprowadzi do końca października br. w całej sieci działającej pod marką Orlen specjalistyczne urządzenia oczyszczające i filtrujące powietrze (sterylizatory), podała spółka. “Stacje paliw są kluczowe dla funkcjonowania całej gospodarki i społeczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników stacji konsekwentnie podwyższamy standardy obsługi na stacjach paliw, których celem jest ograniczenie ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Od początku pandemii podejmowaliśmy wiele działań, dzięki którym zapewniliśmy bezpieczeństwo w naszych obiektach. Jako pierwsi w Polsce wyposażamy stacje w profesjonalne sterylizatory pomieszczeń. Zachęcamy również do korzystania ze sprawdzonych rozwiązań.

W całej sieci Orlen kierowcy mogą płacić za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze, a o sprawne tankowanie dbają mobilni kasjerzy” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie. Docelowo sterylizatory znajdą się na wszystkich 1 792 stacjach paliw Orlen w całej Polsce. Również sieci zagraniczne należące do Grupy Orlen wprowadzą takie rozwiązania w swoich obiektach, poinformowano.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here