Naga MarketsPKN Orlen nie wyklucza, że jeszcze w tym roku podpisze umowę umożliwiającą wejście na rynek detaliczny w kolejnym kraju, poinformowała członek zarządu koncernu ds. sprzedaży detalicznej Patrycja Klarecka.

PKN Orlen rozwija się w skali światowej

“Jesteśmy zainteresowani kolejnymi rynkami detalicznymi. Kilka potencjalnych krajów wchodzi tu w grę. Jeśli coś pod tym względem się zadzieje, to prawdopodobnie jeszcze w tym roku” – powiedziała Klarecka na spotkaniu z dziennikarzami podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

“Jeśli zrealizujemy 30% projektów detalicznych, które obecnie rozpatrujemy, to będzie dobrze” – dodał prezes Daniel Obajtek.

Jak wyjaśniają przedstawiciele zarządu PKN Orlen, kryzys spowodował, że wiele sieci stacji paliw pojawiło się na rynku. Jakakolwiek informacja, o jaki rynek chodzi natychmiast podwyższa cenę, dlatego koncern nie informuje o szczegółach.

“Wejście na kolejny rynek detaliczny rozpatrujemy zupełnie niezależnie od potencjalnej wymiany stacji na placówki Grupy Lotos, w ramach realizacji środków zaradczych Komisji Europejskiej w związku z przejęciem gdańskiej firmy” – zastrzegła Klarecka w rozmowie z ISBnews.

Te artykuły również Cię zainteresują

Obecnie PKN Orlen poza Polską posiada stacje paliw w Niemczech (586 placówek na koniec II kwartału 2020 r.), Czechach (417), na Litwie (26) oraz na Słowacji (11).

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Piotr ApanowiczConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here