Naga MarketsLogo PKN OrlenDzisiejsza sesja handlowa dla większości rynków jest sesją mocno wątpiącą w dalsze wzrosty. Podobnie dzieje się na rodzimym rynku, gdzie główny indeks WIG20 spychany jest przez składowe spółki, wśród których PKN Orlen jest jedną z liderów dzisiejszego spadku. Spółka pogłębia dołki, wskazując na mocny trend spadkowy – coraz to szybciej realizowany. Kurs akcji spółki oscyluje w trakcie pisania analizy wokół ceny 89,86 zł za akcje, jednak czy to koniec spadków na dziś? 


Podczas czwartkowej sesji handlowej główne rynki tracą – gównie z powodu dalszych obaw związanych z ostatnimi wydarzeniami geopolitycznymi. Na rodzimy rynku zdaje się to również udzielać – co wcale nie powinno dziwić. Jedną z najbardziej tracących spółek polskiego indeksu głównego jest spółka PKN Orlen – która na wykresie dokonuje coraz to szybszego zejścia w okolice ceny 85 zł za akcję.

Zobacz również: PKN Orlen [PKN], 11 BIT Studios [11B] – Gorące spółki dnia 26.04.2019

Okres początku nowego miesiąca – maja – okazuje się dla spółki być typowym sloganem “sell in may and go away”, który jasno mówi co w takim okresie dzieje się z akcjami spółek. Zdawać by się mogło, że faktycznie spółka wzięła sobie slogan ten do serca, podczas gdy 6 sesji handlowych spycha spółkę o 10 zł na akcję do poziomu 89 zł.

wykres PKN ORLEN D1 09.05.2019
PKN ORLEN D1 09.05.2019

mimo chwilowego wyhamowania spadków zaraz po godzinie 10:00, spółka nadal ma spore szanse na pogłębienie dzisiejszego dołka a w niedługim czasie osiągnięcia wspominanego już poziomu 85 zł za akcję i właśnie ten poziom powinien być dla wykresu pierwszą strefą docelową dla kampanii sprzedażowej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here