Naga MarketsPKN Orlen ma umowę na kompleks Olefin III za ok. 13,5 mld złPKN Orlen podpisał umowę na budowę kompleksu instalacji Olefin III w formule EPCC ze spółkami Hyundai Engineering oraz Técnicas Reunidas, podał koncern. Wartość inwestycji to ok. 13,5 mld zł.

“Podpisaliśmy finalną umowę z Hyundai Engineering i Técnicas Reunidas na realizację największej inwestycji petrochemicznej w Europie. Nowy kompleks Olefin w Płocku przyczyni się do wzrostu zysku EBITDA @PKN_ORLEN o ok. 1 mld zł rocznie i redukcji emisji CO2 o 30% na tonę produktu” – napisał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek na swoim profilu na Twitterze.Inwestycja stanowi część programu rozwoju petrochemii, który został ogłoszony przez spółkę 12 czerwca 2018 roku, podkreśliła spółka.

“Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na około 13,5 mld zł. Zakończenie fazy budowy Inwestycji planowane jest na I kwartał 2024 roku, a uruchomienie produkcyjne kompleksu Olefin III na początek 2025 roku” – czytamy w komunikacie.

W związku z projektem została utworzona spółka Orlen Olefiny Sp. z o.o., w ramach której planowana jest realizacja projektu.

Realizacja projektu została zatwierdzona przez zarząd Orlenu 18 maja br.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie bitcoin | kurs pgnig | ropa brent notowania | kernel akcje | bankomat blik | dom development akcje | giełda jsw |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here