Naga MarketsPKN Orlen liczy na finalizację przejęcia PGNiG do końca 2021 rokuPKN Orlen złoży w Komisji Europejskiej wniosek w sprawie przejęcia Polskiego Górnictwa i Gazownictwa (PGNiG) do końca marca 2021 roku, poinformował członek zarządu koncernu ds. finansowych Jan Szewczak. Finalizacja transakcji powinna nastąpić do końca obecnego roku.

PKN Orlen złoży w Komisji Europejskiej wniosek w sprawie przejęcia PGNiG

“Mamy nadzieję, że Komisja Europejska przekaże tę sprawę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wtedy droga będzie zdecydowanie krótsza i mniej skomplikowana” – powiedział Szewczak podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wcześniej płocki koncern zapowiadał, że wniosek ws. PGNiG może trafić do KE już na przełomie stycznia i lutego br.

“Jeżeli sprawę rozpatrywać będzie UOKiK, liczymy na finalizację transakcji do końca 2021 roku” – dodał Szewczak.

W połowie lipca br. PKN Orlen podpisał list intencyjny ze Skarbem Państwa w sprawie procesu przejęcia kontroli kapitałowej nad PGNiG. Skarb Państwa posiada 71,88% udziału w kapitale zakładowym PGNiG.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here