Naga MarketsPKN Orlen kontynuuje odbicie. Teraz celem okolice 57,50 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5%. Akcje drożały o 2,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 52,88 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,61 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 52,54 zł.

Krótka korekta

Po dwóch dniach korekty z końca ubiegłego tygodnia, kurs Orlenu mocno wchodzi w nowy tydzień. Wczorajsza zwyżka w zasadzie odrobiła całość korekty, a na wykresie widać próbę wybicia na nowe maksima trwającego od początku listopada ruchu. Wszystko wskazuje na kontynuację wzrostów, z najbliższym celem w okolicach 57,50 zł. W tym rejonie mamy bardzo czytelną strefę oporu, wyznaczoną przez kilka ekstremów z ostatnich miesięcy.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 24.11.2020
Notowania Orlen 24.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Długi Ruchu spłacone

PKN Orlen w ramach wykonania układu związanego z przejęciem Ruchu spłacił wierzytelności tej spółki wobec wydawców prasy, które stanowiły ostatni element procesu, podał PKN Orlen. Jeszcze w listopadzie odbędzie się walne zgromadzenie Ruchu, na którym zostaną wyemitowane nowe akcje i PKN Orlen stanie się, zgodnie z podpisaną w czerwcu tego roku umową, akcjonariuszem większościowym Ruchu z pakietem 65%. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

„Dotrzymujemy słowa, dlatego – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zostały uregulowane wierzytelności Ruchu wobec wydawców prasy. To kolejny krok, który przybliża nas do sfinalizowania przejęcia kontroli nad spółką. Mamy już gotowy plan rozwoju Ruchu. Pozwoli on tej spółce odzyskać stabilność finansową i odbudować pozycję na rynku, a w konsekwencji – stać się ważną i zyskowną częścią naszego segmentu detalicznego” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Wypłata należności była możliwa, ponieważ uprawomocniły się postanowienia sądu stwierdzające wykonanie układów z wierzycielami. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami środki na wypłaty wierzytelności zapewnił PKN Orlen. Pożyczka dla Ruchu zostanie spłacona ze środków, jakie spółka uzyska z przyszłego podwyższenia kapitału, podano również.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here