Naga MarketsPKN Orlen: Konsorcjum Pekao IB i Green Giraffe doradcą finans. dla Baltic PowerWarszawa, 21.09.2021 (ISBnews) – PKN Orlen wybrał konsorcjum Pekao Investment Banking i Green Giraffe na doradcę finansowego dla projektu Baltic Power, podała spółka. Firmy będą odpowiadały za pozyskanie finansowania umożliwiającego realizację projektu. Jego rozpoczęcie planowane jest na rok 2023, a włączenie do produkcji na rok 2026.

„Transformacja sektora energetycznego to nadal ogromne wyzwanie, jednak projekty z obszaru OZE stają się coraz efektywniejsze kosztowo. Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest pozyskanie finansowania dla zeroemisyjnej energetyki. Nasze dotychczasowe doświadczenia z pozyskiwaniem środków na zielone projekty są bardzo dobre i widzimy, że inwestorzy chcą się w nie angażować. Świadczy o tym choćby ich ogromne zainteresowanie emisjami zielonych euroobligacji PKN Orlen. Projekt Baltic Power jest dobrym przykładem inwestycji, która przynosi korzyści zarówno dla inwestorów, Grupy Orlen, jak i polskiej gospodarce” – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.Do zadań doradcy będzie należało przede wszystkim opracowanie kompleksowej koncepcji pozyskania finansowania wraz z harmonogramem jej realizacji. Konsorcjum przygotuje również niezbędną dokumentację oraz nawiąże kontakty z potencjalnymi partnerami.

„Wybrane konsorcjum łączy w sobie dwie kluczowe dla nas cechy – dogłębną znajomość polskiego rynku oraz wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu kapitału dla projektów morskich farm wiatrowych. Finansowanie wielkoskalowych inwestycje offshore to nadal nowe zagadnienie dla lokalnych instytucji finansowych. Połączenie wiedzy i doświadczenia obu podmiotów przełoży się na efektywne pozyskiwanie środków i wytyczy kierunki dla finansowania kolejnych tego typu inwestycji na Bałtyku” – dodał prezes Baltic Power Jarosław Broda.

Budowa morskiej farmy wiatrowej Baltic Power o mocy do 1,2 GW to przedsięwzięcie realizowane przez PKN Orlen w partnerstwie z kanadyjską spółką Northland Power. Obszar inwestycji, o łącznej powierzchni ok. 131 km2, zlokalizowany jest ok. 23 km na północ od linii brzegowej Morza Bałtyckiego, na wysokości Łeby i Choczewa.

Pekao Investment Banking to polska firma, która od ponad 20 lat świadczy kompleksowe usługi doradcze w zakresie opracowywania strategii finansowych oraz strukturyzacji i przeprowadzenia procesów pozyskiwania finansowania m.in. dla inwestycji energetycznych. Green Giraffe to międzynarodowa firma doradztwa finansowego, specjalizująca się w sektorze energetyki odnawialnej.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax online | kurs franka do złotówki | xtb cena akcji | neuca akcje | amica akcje rekomendacje | kurs akcji benefit | lira turecka kurs |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

2 KOMENTARZE

  1. Inne firmy tego typu nie mają tak świetnych ofert jak w Orlen. Oczywiście Rosja jest pełna różnego rodzaju niezweryfikowanych firm, które oferują coś podobnego. Ale jestem pewny Orlen, ponieważ sam otrzymałem już płatności kilka razy.

  2. Chcę też zostawić recenzję. W ramach mojej umowy Siły Powietrzne miały również opóźnienia w płatnościach, przez co trzeba było zmienić niektóre plany. W styczniu zacząłem otrzymywać środki, które zostały zadeklarowane do wypłaty. Inwestorzy, bądźcie trochę cierpliwi, a dostaniecie swoje pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here