Naga Markets

PKN Orlen kończy 40% odbicieKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,43%. Akcje taniały o 1,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 63,72 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,74% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 64,22 zł.

Układ nadal spadkowy

Notowania Orlenu po blisko 40% zwyżce zaczynają się cofać. Głównym powodem jest pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji. Kurs nie zdołał dotrzeć do linii bessy, a jedynie naruszyć opór przy 65 zł. Patrząc z szerszej perspektywy, widać że cała zwyżka nie zmieniła szerszego układ z kolejnymi niżej położonymi szczytami.

pkn orlen 7.12.2022
Notowania PKN Orlen 7.12.2022

Montaż paneli

Energa Wytwarzania i Energa Green Development z grupy Orlen zakończyły montaż 10 tys. dodatkowych paneli na farmie PV Gryf, co umożliwi zwiększenie jej mocy z 20 do 26 MW, podała spółka. „Obecnie końca dobiegł montaż wszystkich dodatkowych paneli – blisko 10 tys. sztuk.

Zainstalowano także część inwerterów, a kolejne zostaną zamontowane w najbliższym czasie. Trwa również układanie instalacji elektrycznej. Zakończenie rozbudowy i uruchomienie dodatkowych instalacji planowane jest na pierwszy kwartał 2023 roku” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułBOŚ Bank przed szansą na ważne wybicie – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułCD Projekt z próbą obrony lokalnego wsparcia
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.