Naga MarketsPKN Orlen kończy 15% korektę. Najbliższy cel to wybicie 63 zł Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,80%. Akcje drożały o 2,18 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 59,94 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 2,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 59,60 zł.

Krótka korekta

Ostatnie sesje przynoszą wyraźne odbicie po około 15% korekcie. Spadki zatrzymały się na lokalnym wsparciu w rejonie 55 zł i wszystko wskazuje na powrót do listopadowego odbicia. Teraz celem powinno być wybicie ostatniego wierzchołka przy 63 zł. Może nie udać się to jeszcze w tym roku, także z uwagi na niższą aktywność inwestorów. Zalewne jednak jest to najbliższy cel strony popytowej na początek 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
pkn orlen 29.12.2020
Notowania PKN Orlen 29.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Dużo chętnych na farmy wiatrowe

Blisko 400 przedstawicieli z 273 firm wzięło udział w PKN Orlen Offshore Wind Supply Chain Meeting 2020, podał Orlen. Było to pierwsze z serii zaplanowanych spotkań dla dostawców zainteresowanych potencjalną współpracą w ramach łańcucha dostaw dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Uczestnicy spotkania poznali założenia projektu morskiej farmy wiatrowej Baltic Power oraz najważniejsze informacje na temat procesów zakupowych związanych z realizacją tej inwestycji, poinformowano.

“PKN Orlen planuje kolejne spotkania w ramach prowadzonego dialogu z dostawcami. W 2021 roku zorganizowana będzie seria spotkań dedykowanych poszczególnym pakietom realizacyjnym w ramach inwestycji i z udziałem m.in. dostawców Tier 1. Podczas spotkań w formule warsztatowej ich uczestnicy poznają szczegółowe informacje na temat zapotrzebowania, technologii i harmonogramów realizacji poszczególnych pakietów zakupowych.

Frekwencja uczestników spotkania i udział w niej blisko 400 osób z różnych firm i branż jest dla PKN Orlen ważnym sygnałem o wysokim zainteresowaniu przedsiębiorstw współpracą przy projektach offshore wind” – czytamy w komunikacie. PKN Orlen przekonuje, że inwestycje zlokalizowane w Wyłączonej Strefie Ekonomicznej Polski będą potrzebowały sprawnie działającego łańcucha dostaw.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here