Naga MarketsPKN Orlen – jutro raport za I półrocze - zapiski giełdowego spekulantaPo zamknięciu poniedziałkowej sesji PKN Orlen poinformował, że zamierza ująć w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze zdarzenia księgowe o charakterze jednorazowym, co łącznie zwiększy skonsolidowany wynik EBITDA w II kw. o ok. 5 660 mln zł. Chodzi m.in. o odwrócenie odpisów aktualizujących wartość zapasów do poziomu wartości netto możliwej do uzyskania w kwocie około 2 103 mln zł. Powodem odwrócenia odpisów jest wzrost cen ropy w II kwartale 2020 roku oraz wzrost cen sprzedaży produktów wynikający ze stopniowej poprawy sytuacji popytowej w związku z odmrażaniem gospodarek światowych.

  • Orlen pokaże w najbliższym raporcie EBITDA wyższe o 5,66 mld zł
  • Na wykresie dramatyczna obrona wsparcia

W raporcie ujęty zostanie także zysk z przejęcia Energii oraz ujęcie odpisów aktualizujących wartość aktywów trwałych w Orlen Upstream. Ponadto w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020 roku spółka przewiduje także odwrócenie netto odpisów aktualizujących wartość zapasów do poziomu wartości netto możliwej do uzyskania w kwocie około 989 mln zł, wynikającego ze wzrostu cen ropy oraz cen sprzedaży produktów w II kwartale 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obrona wsparcia

Oszacowana wartość odwrócenia odpisów aktualizujących zapasy zwiększy jednostkowy wynik EBITDA PKN Orlen za I półrocze i II kwartał 2020 roku. Raport za pierwsze półrocze poznamy już jutro. Notowania oscylują przy kluczowym wsparciu, a całość korekty zniosła około 50% wcześniejszego impulsu. Cena znajduje się więc w miejscu na potencjalne odbicie.

orlen


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here