Naga MarketsLogo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 5,17%. Akcje taniały o 3,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 59,04 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 1,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 59,04 zł. W sumie trwająca od początku listopada przecena pochłonęła niemal 50% wcześniejszej wyceny.


Kurs poniżej 60 zł

Luty przyniósł zdynamizowanie spadków z pierwszego miesiąca nowego roku. W ostatnim czasie powodem do silniejszej przeceny stała się rynkowa panika w związku z rosnącymi zachorowaniami na koronawirusa, w tym także w Europie. Wcześniejsze powody spadków to m.in. zaangażowanie spółki w Energę czyli ruch odczytywany przez pryzmat obaw o wejście w sektor węglowy, a także oczekiwanie na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Lotosu. Pewnym pozytywem zawieszenie budowy elektrowni w Ostrołęce, przynajmniej w typowo węglowej formie. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą, widać że cena runęła w rejon 57-58 zł. Przełamanie tego wsparcia może oznaczać dalszy ruch na kolejny istotny poziom przy 38 zł.

pkn orlen 5.03.2020
Notowania PKN Orlen 5.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

8 mld zł inwestycji w produkcję fenolu

PKN Orlen podpisał umowę z firmą UOP Limited, jednym z największych na świecie licencjodawców procesów rafineryjnych i petrochemicznych, na licencję i projekt bazowy w ramach rozbudowy zdolności produkcyjnych fenolu, jednej z kluczowych inwestycji wchodzących w skład programu rozwoju petrochemii o wartości ponad 8 mld zł. “Zgodnie z zapowiedziami inwestujemy w rozwój segmentu petrochemicznego, tak aby wzmacniać naszą pozycję na europejskim rynku i zwiększać przychody dla akcjonariuszy w długiej perspektywie”- powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here