Naga MarketsFormacja podwójnego dna na walorach PKN OrlenPKN Orlen, jedna z największych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, z kapitalizacja na poziomie blisko 20 mld zł. w ostatnich miesiącach mocno traciła na wartości w kontekście kursu akcji na giełdzie. Cena walorów spadła do poziomów z połowy marca (44 zł.), kiedy na większości rynków miał miejsce dołek covidowej bessy.

  • Na wykresie PKN Orlen z punktu widzenia analizy technicznej rysuje się wyraźna formacja podwójnego dna.
  • Orlen wkrótce ruszy z pierwszą emisją zielonych obligacji.
  • Spółka informowała kilka dni temu o poprawie ratingu ryzyka w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Podwójne dno na wykresie PKN Orlen

O podwójnym dnie na walorach PKN Orlen, możemy mówić zarówno w horyzoncie długoterminowym jak i krótkoterminowym. W przypadku tego pierwszego, walory spółki są obecnie nieznacznie powyżej poziomu odnotowanego po tąpnięciu z połowy marca bieżącego roku. Wydaje się, że ten poziom powinien odeprzeć przynajmniej na jakiś czas nacisk ze strony podażowej i zatrzymać trend spadkowy na walorach spółki.

Formację podwójnego dnia widać na wykresie także w kontekście krótkoterminowym. Poziom 44 zł., na akcjach spółki paliwowej był dwukrotnie testowany w ostatnich dniach i dwukrotnie kończył się podbiciem ceny akcji.

Notowania PKN Orlen z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.comW ujęciu lokalnym, PKN Orlen dotarł do górnego ograniczenia kanału spadkowego czyli formacji, w ramach której przebywa od czerwca 2020 r. i jak na razie nie doszło do jej wybicia, a tym samym ostatnia zwyżka wpasowuje się w koncepcję krótkoterminowej korekty wzrostowej.

W ubiegłym tygodniu nie udało się pokonać oporu 48,6 zł., w wyniku czego nie pojawił się sygnał kupna, przez co byki straciły jeden z możliwych argumentów za dalszym umocnieniem na walorach spółki.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

W środę, kilka minut przed godziną 14, walory PKN Orlen tanieją o 1,09%, a kurs wynosi 46,28 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły 15 mln zł.

PKN ORLEN jest nowoczesnym graczem na rynku paliw i energetyki, największą firmą
w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach
Fortune Global 500, Platts TOP250 czy Thompson Reuters TOP100. Grupa ORLEN
prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na
Litwie, Słowacji i w Kanadzie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here