Naga MarketsŁączny ekwiwalent reklamowy wynikający z działalności sponsoringowej PKN Orlen w obszarze sportu i kultury wyniósł niemal 800 mln zł w 2020 roku, poinformował prezes Daniel Obajtek.

“Orlen od dłuższego czasu zwiększa inwestycje w sport i widzimy, że to się przekłada na biznes. Jeżeli patrzymy na budowanie naszej rozpoznawalności, to sam ekwiwalent w mediach międzynarodowych i w mediach polskich za rok 2020 wyniósł 800 mln zł. To pokazuje, że to się opłaca, a oprócz tego spełniamy również zadania społeczne” – powiedział Obajtek podczas prezentacji raportu z działalności sponsoringowej PKN Orlen w 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Flagowym projektem koncernu w zakresie sponsoringu sportu jest współpraca z zespołem Formuły 1 – Alfa Romeo Racing Orlen oraz wsparcie Roberta Kubicy. Zaangażowanie w tym obszarze PKN Orlen traktuje jako inwestycję, która nie tylko wzmacnia wizerunek, ale też wspiera biznes Grupy Orlen. Ekwiwalent reklamowy związany z obecnością marki Orlen w F1, obejmujący ponad 100 tys. publikacji, wyniósł w 2020 roku 433 mln zł, podkreślono.

“Sponsoring sportu to ważny element strategii PKN Orlen. Dzięki niemu docieramy do milionów kibiców na całym świecie i budujemy globalną rozpoznawalność naszej marki. Wspierani przez nas zawodnicy prezentują markę Orlen na torach Formuły 1, podczas cyklu European Le Mans Series, Rajdu Dakar czy żużlowych Grand Prix. Prezentacja naszego logotypu szerokiej publiczności przekłada się bezpośrednio na nasz biznes, który obecnie prowadzimy w ponad 110 krajach na całym świecie” – dodał członek zarządu ds. komunikacji i marketingu Adam Burak, cytowany w komunikacie.

W 2020 r. PKN Orlen wsparł także 70 instytucji, przedsięwzięć, klubów i stowarzyszeń sportowych. Z tej pomocy skorzystało ponad 320 tys. dzieci w całym kraju.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here