Naga MarketsPKN Orlen podejmie decyzję w sprawie aktywów wydobywczych w Kanadzie w ciągu maksymalnie 2-3 lat, poinformował prezes Daniel Obajtek.

“Decyzja w odniesieniu do aktywów w Kanadzie zapadnie w ciągu maksymalnie 2-3 lat” – powiedział Obajtek na spotkaniu z dziennikarzami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaznaczył jednocześnie, że aktywa te zlokalizowane są w regionie Kanady gorzej rozwiniętym logistycznie.

Wcześniej prezes Orlenu zapowiadał, że segment wydobywczy koncernu po połączeniu z Grupą Lotos i Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) będzie rozwijany w oparciu o najbardziej rozwiniętą w tym obszarze spółkę wydobywczą PGNiG.

W prowincji Alberta w Kanadzie Grupa Orlen jest rozpoznawalnym operatorem z aktywami poszukiwawczo-produkcyjnymi o łącznej powierzchni około 358,5 tys. akrów brutto (około 1,5 tys. km2), a w przeliczeniu na ilość udziałów około 234,8 akrów netto (około 1,0 tys. km2) i łącznymi zasobami 2P wynoszącymi około 163,9 mln boe.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here