Naga MarketsPKN Orlen coraz bliżej zgody na przejęcie Lotosu. Kurs w kierunku 58 zł  Kurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,46%. Akcje taniały o 1,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 61,22 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,71% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 61,76 zł. W sumie trwające od połowy marca odbicie przyniosło w maksymalnym punkcie około 75% wzrost ceny.

  • Coraz bliżej zgody na przejęcie Lotosu
  • Kurs w kierunku głównego wsparcia

W kierunku 58 zł?

Spoglądając na wykres dzienny widać, że pojawia się pewien problem z utrzymywaniem ceny nad lokalnym wsparciem opartym o dołek z połowy czerwca przy 63 zł. Kurs powoli ale konsekwencje osuwa się na niższe rejony. Może to oznaczać, że podaż obniży kurs do okolic ważniejszego wsparcia w rejonie 58 zł. Oznacza to jeszcze kilkuprocentowy spadek notowań w najbliższym czasie.

pkn orlen 9.07.2020
Notowania PKN Orlen 9.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Bliżej zgody na przejęcie Lotosu

PKN Orlen uzyska zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie Grupy Lotos po złożeniu nowych propozycji, w tym “osładzających sytuację ustępstw” wobec konkurentów, podał Reuters, powołując się na “osoby zaznajomione ze sprawą”. “W ub. miesiącu PKN Orlen zaproponował sprzedaż udziałów Lotosu w joint-venture z BP o nazwie Lotos Air BP Polska (LABP) oraz zobowiązał się do dostarczania paliwa lotniczego dla LABP, co ma na celu stworzenie wiarygodnego konkurenta – powiedziały Reuters inne źródła” – czytamy w artykule.

Następnie spółka dokonała “mniejszego kalibru zmian” w proponowanym pakiecie, po tym jak konkurenci i klienci zgłosili swoje opinie Komisji Europejskiej, poinformowało jedno ze źródeł. Koncern zaproponował także budowę nowego terminala importowego paliwa lotniczego na jednym z lotnisk. Pakiet obejmuje rynek hurtowy, detaliczną dostawę paliw oraz paliwo lotnicze, bitumen i smary, podsumowała agencja.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here